Rõuge muinaspäev 20.07.2024!

Sel aastal toimub muinaspäev avatud talude päevaga samal ajal - 20. juulikuu päeval. On ju Rõuge muinastalu Eesti vanim talu, mille vanus küündib üle tuhande aasta. Saad tulla kaema, millega igapäevaselt rauaaegses talus tegeleti.
Tegevused algavad juba hommikul kell 10, kui Rauataadile aetakse tuli alla, et soomaagist tükk rauda kätte saada. Samal ajal on võimalus proovida, kuidas käis ennevanasti ripptelgedel kanga kudumine. Loomult julgemad saavad proovida heita kaheteralist kirvest. Nooremad aga saavad kätt harjutada neliknoa viskamisel.
Keskpäeval saab teha juhendatud ringkäigu talus ja linnamäel, et teada saada, millega Rõuge rahvas igapäevaselt tegeles.
Püstkojas podiseb samal ajal muinasroog ning kui sealt tulevad lõhnad tekitavad teis soovi seda ka maitsta, siis see võimalus on olemas. Ja ega siis teid ka janusse jäeta. Kui kere on juba lõunasööki täis ning päike paitab edelast, siis saab mekkida mõdu, mis oli meie alal enimtarvitatavaks kääritatud joogiks. On võimalus kuulata, mismoodi üks mõdu sünnib ning kuidas selle tooraineks kasutatavat mett saadi. Ja kui peaks suure isu ja januga miskit ka suust mööda minema, siis pesunaised näitavad, kuidas ennevanasti riideid pesti.
Vaata ka meie Facebook lehte!
Fotomeenutus 2017. aasta muinaspäevast (foto autor J. Ratas).
Eelmine
2024 hooaeg avatud!
Järgmine
Aigu Om festival 15.-21. juulil